دوشنبه 1 بهمن 1397   11:52:22
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1396/5/15 يكشنبه
مشاوراستاندار: توانمند سازی جامعه ایثارگر/ پیگیری ونظارت بر اجرای سیاستهای کلان ابلاغی/ ترویج وصیانت از حریم مقدس ایثارگری/ ساماندهی امور ایثارگران
مشاور استاندار کهگیلویه وبویراحمد در امور ایثارگران استان از اقدامات در توانمند سازی جامعه ایثارگر/ پیگیری ونظارت بر اجرای سیاست های کلان ابلاغی/ ترویج وصیانت از حریم مقدس ایثارگری/ ساماندهی امور آنها گفت.
مشاور استاندار کهگیلویه وبویراحمد در امور ایثارگران استان از اقدامات در توانمند سازی جامعه ایثارگر/ پیگیری ونظارت بر اجرای سیاست های کلان ابلاغی/ ترویج وصیانت از حریم مقدس ایثارگری/ ساماندهی امور آنها گفت.
 سیدمحمود داربام افزود: با تصویب مصوبه ای در شورای اداری استان کلیه دستگاه های اجرایی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران، بانک ها و موسسات دولتی ملزم به سرکشی از جامعه ایثارگران شدند که این مصوبه توسط شخص استاندار ابلاغ گردید و در این راستا با همکاری خوب سپاه فتح استان، ائمه جمعه، بنیاد شهید و امور ایثار گران و فرمانداران، بخشداران، مدیران دستگاه های اجرائی استان 22 هزار سرکشی از جامعه ایثارگری صورت گرفت.
وی اظهار داشت: استاندار در سفرهای شهرستانی در بدو ورود به زیارت گلزار مطهر شهدا رفته و پایان سفر را به دیدار خانواده معظم شهدا اختصاص  داده ضمن اینکه دو دیدار عمومی نیز با جانبازان 70 درصد استان  دارد.
داربام تصریح کرد: در راستای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین تاریخ شفاهی در دوران دفاع مقدس، ضبط خاطرات رزمندگان، جانبازان و آزادگان شاغل در دستگاه های اجرائی توسط روابط عمومی دستگاه های اجرائی استان صورت گرفته و به ستاد کنگره شهدای استان تحویل گردید.
به گفته وی، صدور ابلاغ و تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طبق جدول زمانبندی و در این راستا تامین اعتبار و نصب تصاویر یکهزار و 880 شهید استان در خیابان های مرکز استان و همه شهرهای استان صورت گرفته که فضای معنوی خاصی به این استان بخشیده است.
داربام بیان کرد: استفاده از ظرفیت تشکل های ایثارگری خصوصا معتمدین جامعه ایثارگری و انتصاب شورای مشورتی استاندار در امور ایثارگران، تامین مسکن جامعه ایثارگری در راستای اجرای بند(ل) ماده 44 ق برنامه پنجم توسعه به مبلغ شش میلیارد تومان معوض زمین به 600 نفر از جانبازان پرداخت و به 481 نفر از جانبازان و خانواده معظم شهدا زمین واگذار شد.
وی ادامه داد همچنین در راستای اجرای ماده 9 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلساتی با اداره راه و شهرسازی در رابطه با آماده سازی معابر و زمین های واگذاری تشکیل شد.
داربام گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی گلزارهای شهدا به عنوان امام زادگان این قرن، تاکنون 141 گلزار ساماندهی شده و گلزارهای شهرهای دهدشت و گچساران تکمیل و به وسایل گرامایشی و سرمایشی مجهز شد و در کنار این گلزارها حسینیه شهدا و مراکز فرهنگی احداث که مرکز فرهنگی و حسینیه گلزار شهدای گچساران افتتاح و حسینیه مرکز فرهنگی گلزار شهدای دهدشت آماده افتتاح است ضمن اینکه به دلیل مقاوم نبودن گلزار شهدای یاسوج این گلزار مقاوم سازی شده و کار نما سازی به زودی آغاز می شود.
مشاور استاندار در امور ایثارگران افزود: در راستای اجرای ماده 11 قانون جامع خدمات به ایثارگران، کار گروه گلزارها تشکیل و دستگاه های خدمات رسان موظف به آبرسانی، برق رسانی و احداث جاده های مواصلاتی شده اند که اقدامات خوبی انجام شده و در برنامه سالانه دستگاه های مربوطه گنجانده شد.
داربام عنوان کرد: مناسب سازی و تسهیل در عبور و مرور جانبازان و معلولین در راستای ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، جلسات ستاد مناسب سازی استان تشکیل و شهرداری ها موظف شدند از صدور پروانه احداث و پایان کار برای ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر در صورت عدم رعایت استانداردهای فنی عبور و مرور جانبازان و معلولین خوداری کنند.
وی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرائی که ساختمان های فاقد رمپ و آسانسور برای دسترسی جانبازان و معلولان داشتند، موظف به ایجاد رمپ و نصب آسانسور شدند و استانداری خود در ساختمان هایش اقدامات لازم را به عمل آورد و شهرداری ها نیز اقدام به پیاده روسازی و نصب پل ویژه بر روی جداول ورودی معابر پارک ها شدند.
مشاور استاندار بیان کرد: در این رابطه بانک ها هم موظف به نصب خودپرداز های ویژه شدند و تیم بازرسی ویژه ستاد مناسب سازی به صورت فصلی از معابر شهری و ساختمان های دولتی و عمومی بازدید می کنند، ضمن اینکه برنامه های آموزشی از صدا و سیمای استان در این راستا پخش و کارگاه های آموزشی برگزار گردید.
سیدمحمود داربام افزود: برای اشتغال جامعه ایثارگران در راستای اجرای ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به دستور استاندار جلسات متعددی با دستگاه های اجرایی تشکیل و صدور مجوز 146 نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای 50 درصد دارای مدرک دانشگاهی اجرایی و تمامی مشمولین در دستگاه های اجرایی استان مشغول به کار شدند.
وی یادآور شد: در دولت تدبیر و امید تعداد 486 نفر از جامعه ایثارگری به کار مشغول شدند و مجوز جذب قرار داد معین 100 نفر فرزند شهید دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم در حال اجرا شدن است.
داربام عنوان کرد: برای اشتغال معرفی ایثارگران در قالب تعاونی ها و اشخاص حقیقی به مبلغ 16 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بانک های عامل و جذب 80 درصد مبالغ معرفی شده و اعطای مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون تومان هم از منابع داخلی بانک ها براساس تفاهم نامه پرداخت گردید.
مشاور استاندار ابراز داشت: در راستای اجرای ماده 30 و 31 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلساتی با حضور بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی تشکیل که تعداد 30 نفر از جامع ایثارگری در کارگاه های بخش خصوصی در سال گذشته مشغول به کار شدند.
سیدمحمود داربام گفت: در راستای ماده 49 و 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلسات متعددی با بانک ها، دستگاه های اجرایی و سازمان اقتصادی و دارائی استان تشکیل و دستگاه ها موظف شدند که هدیه ازدواج فرزندان ایثارگر را به میزان 2 برابر و بانک ها  هم تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ویژه فرزندان ایثارگران را 2 برابر پرداخت کنند که هر دو ماده در استان اجرایی شدند.
وی به ابلاغ دستور استاندار مبنی بر اجرای سیاسیت های کلی ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران از سیاست های هشت گانه ابلاغی مقام معظم رهبری توسط دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در این راستا می توان به نقش دستگاه های اجرایی در برگزاری اولین کنگره ملی سرداران، امیران و یکهزار و 880 شهید استان اشاره کرد که  با وحدت همه دستگاه های نظامی، انتظامی، اجرائی و مردم و به ریاست نماینده ولی فقیه، جانشینی استاندار، دبیری فرماندهی سپاه فتح استان و مشارکت عمومی به بهترین وضع برگزار شد.
داربام  از پرداخت مبلغ چهار میلیارد تومان هزینه پرستاری در منزل به ایثارگران زمین گیر خصوصا والدین شهدا که توانایی انجام امور شخصی خود  را ندارند توسط شرکت بیمه ایران هم اشاره کرد.

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما