دوشنبه 27 خرداد 1398   18:00:40
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/6/4 يكشنبه
احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس دراستان
احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان/ ضرورت گسترش گردشگری دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: می‌طلبد گردشگری دفاع مقدس در کنار سایر بخش‌های گردشگری توسعه یابد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: می‌طلبد گردشگری دفاع مقدس در کنار سایر بخش‌های گردشگری توسعه یابد.

سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و پاسداشت هفته دولت، اظهار داشت: این شهیدان والامقام از سرمایه‌های انقلاب و الگوهای مدیریت جهادی هستند.

وی بیان کرد: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد در راستای آرمان‌های شهدا خدمتگزاران خوبی برای نظام باشیم.

احمدی با اشاره به اهمیت احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان، گفت: این موضوع را با حساسیت ویژه‌ای دنبال می‌کنیم و در مسیر بسط و توسعه فرهنگ شهدا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این استان بیش‌ترین آثار ماندگار دوران دفاع مقدس را به نسبت جمعیت دارد، عنوان کرد: مردم این استان حضور وصف ناپذیری در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتند و تقدیم ۱۸۰۰ شهید به نظام و انقلاب گواه عینی از این حضور است.

وی ابراز کرد: تعجب برانگیز و تاسف آور است که این استان علی‌رغم غنای فرهنگی و وجود آثار مکتوب مرتبط با دوران جنگ هنوز فاقد مرکز فرهنگی دفاع مقدس است.

احمدی باغ با بیان اینکه این استان دارای داشته‌ها و گفته‌های بسیاری از زمان جنگ است و باید جزو ۵ استان اول کشور بود که از مرکز فرهنگی برخوردار باشد.

وی اظهار داشت: باتوجه به وجود ظرفیت‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی در استان می‌توان بحث گردشگری در حوزه یادمان دفاع مقدس را نیز توسعه داد.

احمدی تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد گفته‌های بسیاری در عرصه ایثار و دفاع مقدس دارد و علی‌رغم نداشتن بنیه اقتصادی استان در مسیر گسترش فرهنگ ایثار آنچه از توانمان برمی‌آید را انجام می‌دهیم.

سردار بهمن کارگر نیز در این دیدار تاکید کرد: دولت تاکنون در حمایت از برنامه‌های دفاع مقدس رویکرد حمایتی داشته است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه زمینی به مساحت ۱,۳ هکتار برای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس این استان اختصاص یافته است، عنوان کرد: می‌طلبد تلاش‌های لازم انجام شود تا این پروژه در هفته دفاع مقدس کلنگ‌زنی شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح این پروژه تصویب شده است و ما نیز در بنیاد حفظ آثار برای اجرایی شدن این پروژه تلاش‌های لازم را انجام می‌دهیم و ردیف اعتباری آن را پیگیری می‌کنیم.


آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما