دوشنبه 27 خرداد 1398   18:00:15
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/8/1 سه‌شنبه
سیاست‌های رهبری در حوزه توسعه فرهنگ ایثار وشهادت بومی ‌سازی می شود
غلامرضا یاوندعباسی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار وشهادت کهگیلویه وبویراحمد گفت: سیاست‌های ۱۲ گانه مقام معظم رهبری در نشست‌های شورای فرهنگ ایثار و شهادت به بحث گذاشته خواهد شد و دستورالعمل بومی متناسب با ظرفیت استان‌ها تدوین و عملیاتی‌ می شوند.
سیاست‌های رهبری در حوزه توسعه فرهنگ ایثار وشهادت بومی ‌سازی می شودغلامرضا یاوندعباسی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار وشهادت کهگیلویه وبویراحمد گفت: سیاست‌های 12 گانه مقام معظم رهبری در نشست‌های شورای فرهنگ ایثار و شهادت به بحث گذاشته خواهد شد و دستورالعمل بومی متناسب با ظرفیت استان‌ها تدوین و عملیاتی‌ می شوند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بیان کرد: وظیفه شورای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کیفی‌سازی یادواره‌های شهدا، نظارت بر انتشارات در حوزه دفاع مقدس است و در این شوراها باید چندین کار شاخص اجرا شود.

یاوندعباسی اظهار داشت: مقابله به عوامل مخرب ایثار و شهادت از دیگر وظایف این شوراست که اگر در استان فیلم، یادداشت و کلیپی در حوزه فضای مجازی برای تخریب فرهنگ ایثار و شهادت منتشر شود اعضای ثابت این شورا جلسه برگزار کنند و صدای واحدی برای مقابله با عوامل مخرب بلند شود.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بر المان‌ سازی با الگوهای ایثار تاکید کرد و گفت: المان‌ها و تندیس‌ها بر اساس الگوهای استانی تهیه شوند.
یاوندعباسی با بیان اینکه، فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه‌های هسته ‌ای، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی، جوانگرایی، هوافضا و موشکی ورود پیدا کرده و باعث تعالی و پیشرفت کشور شده است، عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت که برای تکنولوژی سطح پایین نیامده است.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران به اختصاص 20 درصد اعتبار مصوبات فرهنگی به حوزه ایثار و شهادت در استان اشاره کرد و افزود: دستگاه‌هایی که دارای کمبود اعتبارات فرهنگی هستند، اعتبارات مورد نیاز این بخش را از سایر محل‌ها تامین کنند.
وی اظهار داشت: از نحوه طرح مصوبات توسط دبیر این شورا که به نبود آمبولانس و به کارگیری فرزندان شهدا در دستگاه‌ها بود، انتقاد دارم و رسالت شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت پرداختن به این مسائل نیست و فرهنگ ایثار و شهادت مظلوم واقع شده است.
یاوندعباسی با اشاره به تاثیرات جنگ هشت ساله دفاع مقدس در خارج از کشور گفت: پیروزی حزب‌‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و مقاومت مردم یمن همه الگو گرفته از دفاع مقدس است

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما